Na turnieju organizowanym w Gdańsku przez UKS Koronę Franek Sulima zdobył II kategorię szachową. Po uważnej i nieustępliwej grze Franek zajął w turnieju 2 miejsce. Bardzo dobrze spisał się też Michał Kortas, który zajął 5 miejsce w gronie 23 startujących zawodników.

Paru naszych zawodników wystartowało też w turnieju młodych szachistów bez kategorii szachowej. Bardzo cieszy tutaj sukces Uli Miłosz, która wypełniła normę na V kategorię. Dzisiaj, gdy nasze zawodniczki Maja i Ola grają w finałach Mistrzostw Polski Juniorów w Spale, chcielibyśmy widzieć ich następczynie!

Na to od dawna czekali wielbiciele Franka. Najlepszy gdyński judoka wśród szachistów, i najbardziej znany gdyński szachista wśród judoków, we wspaniałej turniejowej walce udowodnił, że wiele się ostatnio nauczył, ustabilizował formę (turniej to wiele partii, i nie wystarczy pojedynczy przebłysk geniuszu), i czas na rankingowy awans. Mamy nadzieję, że ten sukces da Frankowi jeszcze silniejszy impuls do - często żmudnego - treningu szachowego. Trener tak zawsze się cieszy, gdy Franek nie zapomni przynieść z domu rozwiązanych zadań! :))  Gratulujemy!!

Bardzo blisko osiągnięcia wyniku na II kategorię był też Michał. Ostatnia partia decydowała, i gdyby zakończyła się zwycięsko, mielibyśmy pełnię szczęścia. Nie udało się. Teraz Michał może liczyć na jeszcze pełniejsze przyjacielskie wsparcie kolegów - wierzymy, że wkrótce uzupełni on grono naszych "dwójkowiczów".

W tym miejscu należą się też gratulacje dla trenera Tomka Kempińskiego. Cierpliwie i z humorem dzieli się swoją wiedzą i motywuje uczestników szkolenia do wysiłku, często niełatwego po kilku godzinach zajęć w szkole. Szuka odpowiednich dla każdego sposobów, żeby nauczyć coraz trudniejszych elementów szachowego rzemiosła, ale przy tym nie zniechęcić. A nie zawsze jest łatwo - wspierajmy trenera naszym zaangażowaniem na zajęciach i uwagą!

Joomla templates by a4joomla