Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach Szybkich przyniosły bezapelacyjny triumf reprezentacji UKS MDK Gdynia. Wygraliśmy wszystkie mecze, indywidualnie szachownice pierwszą - Patryk Trzebiński, trzecią - Hubert Twardowski, czwartą - Franek Sulima, a kapitan drużyny Maja Filipska (także świetny wynik indywidualny, i kluczowe zwycięstwa) mogła wznieść mistrzowski puchar.
Znakomicie zagrała również nasza druga drużyna, która "otarła się" o brązowy medal. Na uwagę zasługuje świetny wynik Karola Dembickiego 5.5 pkt z 6 partii!

Czytaj więcej...

Wygrywamy Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych.

Najpierw indywidualnie zgarniamy 5 tytułów Mistrza Województwa (na 12 możliwych) - Sandra Konkol do lat 10, Emilia Skólska i Patryk Trzebiński do lat 12, Maja Filipska i Hubert Twardowski do lat 16. Sandra wyprzedza przy okazji prawie wszystkich chłopców! Doskonała gra Huberta, który wygrywa łączony turniej do lat 18. Dodatkowo ustrzeliliśmy "dublet" wśród dziewczynek do lat 10 - Paulina Kaczmarek zdobywa srebrny medal.
Także drużynowo nasza reprezentacja triumfuje - wygrywa wszystkie 9 meczów, i nie pozostawia wątpliwości, kto jest najlepszy w blitzu. Indywidualnie swoje szachownice wygrywają Hubert, Patryk i Emilia! To powtórka sukcesu drużynowego z zeszłego roku. Wielkie podziękowania i gratulacje dla zawodników i naszego trenera Tomka Kempińskiego.

Czytaj więcej...

W sobotę 8 grudnia rozegraliśmy nasz doroczny Turniej Mikołajkowy. Rozgrywki toczyły się w gościnnych murach Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni, a dodatkową nagrodą w turnieju głównym był tytuł Pierwszego Nieoficjalnego Mistrza Klubu. Po zażartej walce zaszczytny i historyczny tytuł zdobyła Maja Filipska, która wyprzedziła Emilię Skólską i Eryka Chmurę. Czwarty finiszował Patryk Trzebiński.
Turniej zaplecza Klubu dla dzieci od lat 9 wygrał Kamil Kuśnierczyk, a wśród dzieci młodszych triumfowała Hania Brzozowska. Na zakończenie poza nagrodami, każdy uczestnik otrzymał tradycyjnego czekoladowego Mikołaja.
Zawody były okazją nie tylko do szachowego spotkania młodzieży, ale też do wymiany doświadczeń i wzajemnych życzeń rodziców. To był udany turniej!😃

Czytaj więcej...

17 stycznia mieliśmy dla kadrowiczów miłą niespodziankę, i pewną odmianę. Odwiedziła nas Pani Magda Kozińska, i opowiedziała o swojej juniorskiej przygodzie z szachami. Mistrzyni Polski Juniorek i reprezentantka Polski na mistrzostwach świata w Fond du Lac(1990,USA) nie tylko odpowiedziała na wiele pytań dotyczących swojej kariery, ale - jak widać na zdjęciach - także sama się dobrze bawiła. 😃 Dziękujemy i mamy nadzieję na powtórkę!

Czytaj więcej...

Po bezbłednej sobocie niedziela okazała się trudniejszym testem dla naszego zawodnika. Mimo dwóch porażek Patryk Trzebiński zajął jednak 2 miejsce w tradycyjnym turnieju juniorów rozgrywanym corocznie we wrześniu na zamku w Malborku. Z racji między innymi zabytkowego miejsca przeprowadzania rozgrywek, turniej cieszy się dużą popularnością wśród szachistów z obwodu kaliningradzkiego. 

Joomla templates by a4joomla