Nasz uczniowski klub sportowy został założony we wrześniu 2012 roku przez grupę rodziców i nauczyciela szachów – Pana Ryszarda Komorowicza. Głównym celem powstania klubu jest popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży. Szachy sprzyjają kształtowaniu wielu pożądanych cech, takich jak koncentracja, wola walki, cierpliwość czy wytrwałość, uczą samodzielności i odpowiedzialności – to ja odpowiadam za wynik swojej partii, wspierają tworzenie przyjacielskich relacji opartych na szacunku tak dla kolegi, jak i przeciwnika.

Mimo krótkiej historii skupiamy już grono zdolnych młodych szachistów. W roku 2018 drużyna juniorów UKS MDK Gdynia jako jedyna z województwa pomorskiego reprezentowała nasz region w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów - II liga. W mistrzostwach województwa juniorów w czerwcu 2018 roku wywalczyliśmy 4 z 10 złotych medali. Prowadzimy systematyczne szkolenie szachowe na poziomie zaawansowanym.

Dołącz do nas – będziesz grał lepiej i Ty!

Gdzie ćwiczymy?

Naszą aktywność opieramy na ścisłej współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Gdyni (przy ulicy Grabowo 2), gdzie możemy liczyć na wsparcie lokalowe i organizacyjne.

Kiedy ćwiczymy?

Zajęcia odbywają się we wszystkie dni tygodnia od poniedziałku do piątku. Każde dziecko może sprawdzić, czy przemieszczanie drewnianych figurek według pewnych zasad odkryje mu nowy niespodziewany świat.

Grupa zaawansowana trenuje intensywnie pod opieką licencjonowanego instruktora Tomasza Kempińskiego w poniedziałki i czwartki.

Masz pytania?

Zadzwoń:
Ryszard Komorowicz

Konto Bankowe

Konto służy do wpłacania składek członkowskich i darowizn, które są wykorzystywane na działalność statutowa Klubu. Prosimy o umieszczanie na przelewie tytułu płatności, w zależności od typu wpłaty: „Składki członkowskie” lub „Darowizna”.
nr konta:
21 2030 0045 1110 0000 0247 3130