Nasz uczniowski klub sportowy został założony we wrześniu 2012 roku przez grupę rodziców i nauczyciela szachów – Pana Ryszarda Komorowicza. Głównym celem powstania klubu była popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży. Szachy sprzyjają kształtowaniu wielu pożądanych cech, takich jak koncentracja, wola walki, cierpliwość czy wytrwałość, uczą samodzielności i odpowiedzialności – to ja odpowiadam za wynik swojej partii, wspierają tworzenie przyjacielskich relacji opartych na szacunku tak dla kolegi, jak i przeciwnika.

Mimo krótkiej historii skupiamy już grono zdolnych młodych szachistów. Od wielu lat drużyna juniorów UKS MDK Gdynia jako jedyna z województwa pomorskiego reprezentuje nasz region w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów - II liga (w 2022 roku zajęliśmy najlepsze w historii startów 4 miejsce). Od lat wygrywamy Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów. Nasi juniorzy corocznie biorą udział w finałach Mistrzostw Polski Młodzików i Juniorów, gdzie walczą z najlepszymi i czasem zdobywają  medale. Prowadzimy profesjonalne systematyczne szkolenie szachowe na poziomie zaawansowanym.

Dołącz do nas – będziesz grał lepiej i Ty!

W 2022 roku obchodzimy 10 lat działalności Klubu!

 

Gdzie ćwiczymy?

Obecnie zajęcia szkoleniowe odbywają się na sali przy Narodowym Stadionie Rugby, w Gdyni przy ulicy Kazimierza Górskiego 10.

Kiedy ćwiczymy?

Nasze zajęcia szachowe prowadzą licencjonowani instruktorzy Polskiego Związku Szachowego, regularnie po dwa spotkania w tygodniu w czasie roku szkolnego. Szczegółowy rozkład zależy od poziomu zaawansowania uczestnika. Każde dziecko może sprawdzić, czy przemieszczanie drewnianych figurek według pewnych zasad odkryje mu nowy niespodziewany świat.

Masz pytania?

Napisz:
lub zadzwoń 570 788 955 (trener Bartek Hładun)

Dane Rejestrowe

Uczniowski Klub Sportowy "MDK Gdynia"

81-265 Gdynia, ul. Grabowo 2

NIP 9581661362

REGON 221744548

Klub działa w formie stowarzyszenia, na podstawie wpisu numer 7/2012 do ewidencji uczniowskich klubów sportowych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Gdyni.

Nadzór nad działanością Klubu sprawuje Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Konto Bankowe

Konto służy do wpłacania składek członkowskich i darowizn, które są wykorzystywane na działalność statutowa Klubu. Prosimy o umieszczanie na przelewie tytułu płatności, w zależności od typu wpłaty: „Składki członkowskie” lub „Darowizna”.
nr konta:
21 2030 0045 1110 0000 0247 3130

 

Joomla templates by a4joomla