Doskonale wypadli nasi zawodnicy w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych. W niedzielę wszyscy poprawili swoje lokaty uzyskane w piątek i w sobotę w szachach szybkich. A szczególnie zaskoczyły nas dziewczyny: Emilia - 5 miejsce do lat 12, Maja - 6 miejsce do lat 16, i Sandra - 13 miejsce do lat 10 zakończyły turniej w ścisłej czołówce! Także Patryk 20 miejsce i Hubert miejsce 30 zdobyli dla klubu i województwa pomorskiego punkty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodziezy. Dość powiedzieć, że klub UKS MDK Gdynia w zeszłym roku uzbierał 9 punktów, a w 2018 - już 23 punkty.

Porównując wyniki rozgrywek w szachach granych tempem szybkim i błyskawicznym, można dojśc do wniosku, że tak ulubione przez uczestników szkolenia klubowego partie 3 czy 5 minutowe są właściwym treningiem, który przynosi największe efekty. :)) Trudno wskazać, kto miał najbardziej udany turniej. W szachach błyskawicznych każdy z naszej piątki może być zadowolony. Ale oczywiście miejsca w pierwszej dziesiątce to wyniki spektakularne.

Emilia doskonałą passę miała w ostatnich partiach, 5 wygranych końcowych rund, z coraz trudniejszymi przeciwniczkami. Ostatnia - z wicemistrzynią Polski, Martyną Starosta. Co by się działo, gdyby były jeszcze ze 2 rundy?

Maja od dawna regularnie lepiej wypada przy najkrótszym tempie gry. Tym razem cały czas w czołówce. Były partie mniej udane, ale w pamięci pozostaną sukcesy w pojedynkach z rywalkami jeszcze nie tak dawno trudnymi do pokonania, jakby poza zasięgiem. Runda 10. Runda 11. I runda ostatnia, gdzie prawie do ostatniego posunięcia była wygrana pozycja.

Sandra zrobiła olbrzymie postępy. Jej bojowy duch nigdy nie usypia. Jest gotowa wygrywać z każdym! Nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak dobry wynik.

Patryk na pewno liczył na więcej. Mimo, ze 8 punktów i 20 miejsce w grupie 120 startujących rywali to całkiem dobrze. Ale przecież niedawno było 7 miejsce w Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych. Rzadko miewamy taką passę, jaką miał Patryk od listopada. Teraz trzeba trochę cierpliwości. Moc wróci.

Hubert uzyskał (poza Emilią) największy przyrost rankingowy +58. Solidny, a wręcz dobry wynik w mocnej grupie chłopców do lat 16, z których niektórzy zajmują się szachami niemal zawodowo. Oby tylko tak dalej.

 

Joomla templates by a4joomla