Symultana z Arcymistrzem Kempińskim

W dniu 11 listopada zorganizowaliśmy dla kadrowiczów Klubu spotkanie z prawdziwym arcymistrzem szachowym. Naszym gościem, wykładowcą i szkoleniowcem był czołowy szachista polski, były mistrz świata juniorów, dwukrotny mistrz Polski, wielokrotny reprezentant kraju - Pan Robert Kempiński.

Mogliśmy "z pierwszej ręki" poznać 3 kluczowe partie w życiorysie arcymistrza, zmierzyć się z problemami, które on rozwiązywał w swoich pojedynkach, zobaczyć w jaki sposób arcymistrz podchodzi do oceny pozycji. Mogliśmy - zawodnicy i ich rodzice - zadawać pytania związane z treningiem i życiem młodego mistrza, a potem zawodowego szachisty. Przy okazji uczestnicy wydarzenia zapoznali się z metodą matowania gońcem i skoczkiem, a także walką w końcówce hetman na wieżę. 

Drugą część spotkania wypełnił seans gry jednoczesnej. W symultanie wzięło udział 13 kadrowiczów. Symultana miała szkoleniowy charakter, arcymistrz nie tylko zaproponował rozegranie paru partii czarnymi, ale też pozwalał na dłuższe zastanowienie nad pozycją. Parę pojedynków miało ciekawy, zacięty charakter. Swoją partię jako jedyny klubowicz wygrał Bartek - należą mu się szczególne gratulacje. Ale na pewno wszyscy wyciągnęli korzyści z tego wyjątkowego dnia. Mamy nadzieję, że nie ostatniego naszego wydarzenia tego rodzaju. :)))

Joomla templates by a4joomla