W Karuzach 26 listopada 2016 odbyły się tegorocznie Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych. W doskonale przygotowanej sali zgromadzili się najlepsi juniorzy naszego okręgu. Cały turniej do lat 10 bezapelacyjnie wygrał Karol Dembicki, który uzyskał 8 zwycięstw w 9 partiach, wyprzedzając o 1,5 punkta następnych zawodników. Tytuł mistrzowski zdobyła też Maja Filipska w kategorii dziewcząt do lat 14. Gratulujemy naszym Mistrzom! W rozegranym po południu turnieju drużynowym nasz zespół UKS MDK Gdynia w składzie Szymon Pawletko, Bartek Hładun, Filip Maćkowiak i Maja Filipska (kapitan) zajął zdecydowanie 2 miejsce, ustępując pola tylko faworyzowanej drużynie Korony Gdańsk.

Poza tytułami mistrzowskimi nie sposób nie wspomnieć o medalach indywidualnych - srebrnym Oli Wyrzykowskiej, brązowych Szymona Pawletko i Bartka Hładuna. Szczególnie pozostanie nam w pamięci mocna gra Szymona, który w najsilniej obsadzonej kategorii chłopców do lat 14 potykał się z czołowym zawodnikiem świata - Pawłem Teclafem, a także z wielokrotnymi finalistami Mistrzostw Polski Juniorów. Czwarte miejsce w całym turnieju (wliczając starszych juniorów do lat 18), uzyskany krajowy ranking 2140,  pokazują jak bardzo skrócił się dystans Szymona do najlepszych.

Czwarte, to tak pechowe miejsce zajął Patryk w grupie do lat 10. Patryk przede wszystkim z opóźnieniem wszedł w turniej, przegrywając pierwszą rundę. Jego potencjał pokazał w pełni turniej drużynowy, gdzie między innymi po bardzo dobrej grze pokonał doświadczonego MIchała Szlasa.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że w turnieju drużynowym nasza druga drużyna (Karol, Patryk, Dawid i Ola - kapitan) zajęła pewne 5-te miejsce. To ważne, szczególnie w kontekście przygotowań do przyszłorocznej II ligi, żeby rosła nam kadra młodszych juniorów. Dzisiejsze wyniki napawają optymizmem. :))