Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie każdy z Państwa może zdecydować o przekazaniu 1% swojego podatku dochodowego za rok ubiegły na wsparcie dowolnej organizacji pożytku publicznego. TWÓJ 1% - TAK MAŁO, A PRZECIEŻ TAK DUŻO !!!

Kto może przekazać 1% podatku organizacjom:

W 2007 roku zaczęły obowiązywać  nowe przepisy dotyczące  przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych dla organizacji pożytku publicznego. Zgodnie z nimi przekazać część swojego podatku organizacjom mogą:

1. Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych.
  2. Podatnicy opodatkowani ryczałtem  od przychodów ewidencjonowanych.
  3. Podatnicy podatku liniowego.
  4. Podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej 19% stawki podatku.
  5. Podatnicy uzyskujący dochody kapitałowe, w tym z giełdy.

Jak przekazać 1% podatku na nasz klub:

W związku z tym, że nasz klub nie posiada statusu organizacji pożytku publicznego, nawiązaliśmy współpracę z Fundacją PARTNERSTWO, której głównym celem jest krzewienie kultury fizycznej oraz zdrowotnej wśród młodzieży szkolnej. Cała kwota przekazana przez Państwa na rzecz fundacji Partnerstwo z określeniem celu szczegółowego na UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY MDK GDYNIA, zostanie przekazana naszemu klubowi, który przeznaczy je na działalność statutową.
Aby przekazać 1% podatku należy wypełnić w sposób prezentowany  poniżej odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36,PIT -36L, PIT-37, PIT 38, lub PIT-28) podając numer KRS Fundacji Partnerstwo:  0000197334.
Podatnik w składanym zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie pieniędzy z 1% przez Fundację Partnerstwo tj. wskazać konkretny cel - wpisać nazwę klubu sportowego UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY MDK GDYNIA. Przeznaczona jest na to specjalna rubryka „Informacje uzupełniające” ( PIT-28 - poz. 126-130, PIT-36 - poz. 305-309, PIT-36L- poz. 105-109, PIT-37 poz.124-128, PIT-38 poz. 58-62). Informacje te zostaną przesłane organizacji pożytku publicznego jako uszczegółowienie przekazanych kwot. Podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu). Informacje te przekazuje urząd skarbowy. Zgodę podatnik wyraża w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę ( PIT-28 poz. 129, PIT-36 poz. 308, PIT-36L poz. 108  , PIT-37 poz. 127 , PIT-38 poz. 61 ).

Mogą Państwo również skorzystać z darmowego programu do rozliczenia PIT dostępnego on-line na stronie www.e-pity.pl (dane potrzebne do przekazania nam podatku, zostaną uzupełnione automatycznie).

Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2014