Na podium

Sukcesami zakończyły się wojewódzkie mistrzowskie rozgrywki w szachach błyskawicznych na turnieju w Szemudzie. Nasza drużyna, a także Szymon Pawletko i Maja Filipska indywidualnie zdobyli srebrne medale!

Mistrzostwa rozegrane zostały na przełomie kończących się wakacji i nowego roku szkolnego. Z naszego Klubu udział wzięła czwórka juniorów - najpierw indywidualnie, a potem w drużynie. W kategorii do lat 12 drugie miejsca zajęli Szymon i Maja. Dzielnie walczyli Michał i Marcin.

Po turnieju indywidualnym został rozegrany turniej drużynowy. Wystąpiliśmy w składzie: Szymon Pawletko, Michał Kortas, Marcin Mania i Maja Filipska. Odpowiednia koncentracja pozwoliła na sprawienie niespodzianki - zespół UKS MDK Gdynia wywalczył wicemistrzostwo województwa pomorskiego na 2014 rok! Największy udział punktowy miała Maja, jednak nie można nie zwrócić uwagi na kluczowy punkt Marcina, zdobyty w pojedynku z teoretycznie mocniejszym rywalem. Pierwszy klubowy puchar niech będzie dobrą prognozą wyników w nadchodzącym sezonie. Gratulujemy całemu zespołowi!

 

 

 

Joomla templates by a4joomla