Ostatni turniej klasyfikacyjny w roku szkolnym 2013/2014 potwierdził prawidłową pracę szkoleniową naszego specjalisty szkolenia początkowego, Pana Ryszarda Komorowicza. Aż pięc osób zdobyło wyższe kategorie szachowe. Bardzo cieszy sukces naszych sympatycznych zawodniczek - Mai Fanslau i Uli Miłosz - które wzajemnie się wspierając uzyskały IV kategorie. Dzień wcześniej kategorie  V zdobyli Karol Żelewski, Konrad Wlazłowski oraz Mikołaj Kunowski.  W grupie OPEN trenowali też z dorosłymi członkowie kadry klubowej - Szymon i Ola.

Miło było popatrzeć na zmagania naszej szachowej młodzieży. Ileż emocji, a jednocześnie ile skupienia w trakcie gry, i jaka eksplozja energii po partii, gdy można sobie trochę pobiegać! I była okazja przekonać się, że nawet początkowe niepowodzenie (Maja) można przekuć w końcowy sukces. A niedaleko czuwali, i trener, który wytknął błędy, i rodzice, którzy pocieszyli, gdy było trzeba.

To już finisz startów w bieżacym sezonie. Za tydzień zwieńczenie procesu szkoleniowego - Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach Szybkich, które zostaną rozegrane w Szkole Podstawowej nr 3, ul. Matejki 1, w Pruszczu Gdańskim. Turniej rozgrywany w podziale na kategorie wiekowe będzie eliminacją do jesiennych zawodów makroregionalnych, które wyłonią wspólnych reprezentantów województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego do finałów Mistrzostw Polski Juniorów w roku 2015. (Uwaga: obowiązują licencje zawodnicze PZSzach.)

Joomla templates by a4joomla