XIV Turniej Juniorów w Bydgoszczy

Zorganizowany przez bydgoski MDK nr 1 międzynarodowy turniej juniorów EURO-SZACHY TALENTY 2014 w grupie do lat 12 wygrał zawodnik naszego klubu Filip Maćkowiak. Filip zdobył 8 punktów z 9 partii i okazał się najlepszy w gronie 48 konkurentów.

W turnieju w obu grupach wzięło udział w sumie 98 młodych szachistów z 6 federacji szachowych. Poza Polską, reprezentowane były też Holandia, Belgia, Niemcy, Węgry i Czechy. Partie toczyły się tempem 20 minut na partię na zawodnika. Do Bydgoszczy pojechaliśmy grupą 4+1, to znaczy 4 zawodników Bartek, Filip, Franek i Szymon pod opieką trenera prezesa Klubu. Bartek walczył w grupie do lat 18, zdobywając 5 punktów i plasując się około połowy stawki. W gronie młodszych szachistów Filip grał najrówniej, i przed ostatnią partią walczył już tylko z Pawłem Brzozowskim o zwycięstwo. Paweł po zaciętej walce z Malwiną Szewczyk zakończył partię remisem, natomiast Filip swoją partię wygrał, i w tej sytuacji obaj zrównali się ilością punktów - pozostało oczekiwnie na obliczenie przez sędziów punktacji pomocnicznej. Radość była pełna, gdy upewniliśmy się, że Filip jest pierwszy. Mogliśmy składać gratulacje.

W czołówce turnieju miejsca zajęli także Franek (piąty) i Szymon (siódmy) z sześcioma punktami. Wszyscy dostali regulaminowe nagrody, i zapewne będą pamietać turniej jako ciekawe doświadczenie sportowe i okazję do dobrej zabawy.

Zawody sędziował Pan Ulrich Jahr http://pl.wikipedia.org/wiki/Ulrich_Jahr

Podziękowania należą się organizatorom turnieju - UKS MDK-1 HETMAN BYDGOSZCZ i MDK nr 1 w Bydgoszczy - za znakomitą atmosferę zawodów. Zakwaterowanie w Hotelu Amelia okazało się "strzałem w dziesiątkę". Przestronne pokoje i bardzo dobre wyżywienie przy umiarkowanej cenie umiliły pobyt. Z przyjemnością wrócimy na imprezę za rok!

Joomla templates by a4joomla