II Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Gwiazda Północy", rozegrany w trakcie ferii zimowych, cieszył się powodzeniem szachistów z całej Polski. Nie zabrakło zawodników z naszego klubu. Swoje postępy potwierdzili zdobyciem wyższych kategorii szachowych Filip Maćkowiak - od teraz II kategoria oraz Maciek Pawlak - IV kategoria.

Turniej rozgrywany w Ośrodku Wczasowym VIS w Jastrzebiej Górze został przeprowadzony w 3 grupach - juniorów do lat 10, juniorów do lat 14 oraz w grupie OPEN.

Maja Filipska dzielnie walczyła w turnieju głównym, i na pewno zebrała bogaty materiał do analizy własnych partii, i dużo doświadczenia w grze z mocnymi rywalami.

Najwięcej, bo aż pięciu naszych zawodników wystąpiło w turnieju juniorów do lat 14. Na początku do przodu wysunął się Szymon, ale Filip nie zamierzał mu ustępować. Po wygranej w bezpośrednim pojedynku Filip miał przewagę w tabeli, w ostatniej rundzie walczył o zwycięstwo, ale ostatecznie zajął 2 miejsce w grupie chłopców do lat 12. Pewnie uzyskał II kategorię. Szymon finiszował zaraz za Filipem na 3 miejscu. Udowodnił dojrzałą grą, że niedawno zdobyta II kategoria nie była przypadkowa. Dobrą końcówkę turnieju miał Michał, i gdyby tak równo grał od początku, kto wie, czy nie wziąłby udziału w walce o zwycięstwo. Powody do zadowolenia ma także Olek, to on urwał 1/2 punkta późniejszemu zwycięzcy, co nie udało się żadnemu z kolegów. Trudno w pełni ocenić występ Oli, która w połowie turnieju odniosła kontuzję .... wprawdzie nie przy szachownicy, lecz na basenie, jednak nie była w stanie dokończyć zawodów. W szóstej rundzie, walcząc z bólem, pokazała charakter, i zdołała zremisować partię.

W turnieju najmłodszych wystąpiło dwóch sympatycznych braci - Kuba i Maciek. Tym razem Maciek pokazał, że nie chce być od brata gorszy, zdobył IV kategorię, i teraz można powiedzieć, że ruch należy do Kuby. :))

Cieszy, że tak dużo zawodników UKS MDK Gdynia zdecydowało się połączyć wypoczynek w czasie ferii zimowych z grą i treningiem szachowym. Zakończone partie analizowane były wspólnie z doświadczonymi trenerami, zewnętrzna ocena i rady dają szerszą perspektywę i wiedzę o własnych mocnych i słabych stronach, i z pewnością będą owocować szybszym szachowym postępem. Młodzież korzystała w trakcie pobytu w Jastrzębiej Górze z szeregu atrakcji, grając w kręgle, piłkarzyki, tenisa stołowego.  Nic też nie zastąpi zgranego towarzystwa lubianych kolegów i koleżanek!

Joomla templates by a4joomla