Drukuj

Maja Filipska, Karolina Rybak, Aleksandra Wyrzykowska i Patryk Trzebiński to nazwiska zawodników UKS MDK Gdynia, którzy awansowali do przyszłorocznych finałów mistrzostw Polski w szachach. Największą niespodziankę sprawił Patryk, który w ostatniej rundzie wygrał z liderem, i w silnej konkurencji zajął 3 miejsce. W turnieju rozgrywanym we Władysławowie wzięła udział czołówka juniorów i młodzików z województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Zawody były rozgrywane w grupach chłopców i dziewczynek do lat 9, 11 i 13.

Nie miała konkurencji w zawodach Maja Filipska, która wygrała wszystkie pojedynki w grupie dziewczynek do lat 13. Pojedzie na finały po raz czwarty. Doskonale zagrała Karolina w grupie do lat 9, która z kolei w zawodach o podobnej randze wystąpiła po raz pierwszy. Karolina zdobyła tyle samo punktów co zwyciężczyni grupy, ustępując jej tylko punktacją pomocniczą. Ola walczyła dzielnie, chociaż na pewno lepszy wynik nie byłby zaskoczeniem. Patryk pokazał w turnieju wszystkie cechy prawdziwego fightera, z których słynie w klubie. Finał MPJ w szachach do lat 10 zostanie rozegrany niedaleko - w Jastrzębiej Górze - co ułatwi nam wszystkim kibicowanie Karolinie i Patrykowi! Miejsce rozegrania finałów do lat 14 nie jest jeszcze znane.

Godnie reprezentowali Klub nasi pozostali zawodnicy: Maja Fanslau, Julek Małecki i Paweł Portee. Nie wszyscy uczestnicy zawodów mogą wygrywać. Dziękujemy za wolę walki, za sportową postawę. Wierzymy, że przy takim zaangażowaniu niewiele brakuje, żeby i oni dołączyli do czołówki.