Drukuj

Franek Sulima miał największe wśród naszych zawodników powody do zadowolenia po ostaniej rundzie międzynarodowego turnieju szachowego w Bydgoszczy. Franek w typowej dla siebie energicznej kombinacyjnej partii ograł na zakończenie finalistkę Mistrzostw Polski Juniorek do lat 16 i zajął 6 miejsce.

2 miejsca dalej - na 8 pozycji - uplasował się Bartek Hładun. Mniej skutecznie zagrał Filip Maćkowiak, który zajął miejsce 14. W grupie młodszej rywalizowali przedstawiciele naszej kadry B. Było to dla Dawida Gronczewskiego (13m.), Adriana Ławickiego (16 m.) oraz Maćka Pawlaka (30 m.) pierwsze zetknięcie z wyjazdowym turniejem międzynarodowym. Występ należy zaliczyć do bardzo pożytecznych szkoleniowo i ogólnie udanych. Nocowaliśmy tym razem w hotelu Chemik, nie obyło się bez niespodzianek, ale można spokojnie założyć, że kandydatów na przyszłoroczną edycję zawodów już paru mamy. :))