Drukuj

W trudnych eliminacjach makroregionalnych rozegranych przez juniorów województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego zdobyliśmy 3 awanse do przyszłorocznych turniejów finałowych Mistrzostw Polski Młodzików i Juniorów. Prestiżowe miano finalisty zdobyli: Emilia Skólska, Karol Dembicki i Sandra Konkol.

Pewnie grupę dziewczynek do lat 11 wygrała Emilia Skólska, zdobywając 8,5 pkt w 10 partiach, co pozwiliło wyprzedzić drugę zawodniczkę o 2,5 punkta! Także Karol Dembicki potwierdził dobrą formę - zdobył 6,5 pkt z 9, i pewnie zajął 3 miejsce o cały punkt pozostawiając w pobitym polu następnego rywala. Miłą niespodziankę sprawiła nasza najmłodsza uczestniczka eliminacji -  8-letnia Sandra Konkol, która zajęła w grupie rówieśniczek 6 miejsce.

Nie w pełni powiódł się start Patrykowi Trzebińskiemu, który w środkowej części turnieju zaliczył słabsze chwile. Nasz kadrowicz w ostatniej rundzie pokonał jednego z finalistów, co wskazuje na drzemiące w nim możliwości. Parę punktów zdobył też nasz debiutant - Antek Szymczyk, w jego przypadku turniej był okresem intensywnej nauki, której efekty pownniśmy zobaczyć wkrótce.

Wszystko wskazuje na to, że kwalifikację do finałów MPJ do lat 16 uzyskali także Maja Filipska i Szymon Pawletko. Pozostali zawodnicy UKS MDK Gdynia mają wyjątkową szansę powalczenia o finały w turniejach półfinałowych, które odbędą się listopadzie, niedaleko - w Jastrzębiej Górze.