Drukuj

Tegoroczny turniej - tradycyjnie zwany MMM - za nami. To ważne rozgrywki, w których rywalizują dzieci w wieku 8-10 lat z województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Zawody dają okazję sprawdzenia poziomu juniorów w najmłodszych grupach wiekowych. Zgodnie z regulaminem współzawodnictwa sportowego młodzieży szczególnie uzdolnionej dla turnieju prowadzona jest klasyfikacja centralna dla województw i klubów. W tym roku województwa wypadły niemal równo (KP 17 pkt, PO - 15 pkt). Z przyjemnością należy zauważyć, że udział UKS MDK Gdynia okazał się znaczący. Zdobyliśmy w sumie 6 pkt, punktowało 5 zawodników: 3m zajęła Emilia Skólska, 6m Karolina Rybak, a punkt zdobyła też startująca po raz pierwszy Paulina Kaczmarek. Wśród chłopców 4m zajął Karol Dembicki, a 10m niedawny triumfator eliminacji do mistrzostw Polski Patryk Trzebiński. Dzielnie walczyli też Julek Małecki i Paweł Portee. Dziękujemy!

6 punktów klubowych we współzawodnictwie centralnym zdobyły jeszcze 2 kluby w makroregionie: TKKF Rzemyk Gdynia i UKS OPP Toruń. Ciekawie wychodzi podsumowanie punktacji dla miast (siedzib klubów): Gdynia 13pkt, Bydgoszcz 10pkt, Toruń 6 pkt, Gdańsk 2 pkt i Żnin 1pkt. Czyżby Gdynia stawała się miejscem odkrywania szachowych talentów?