Drukuj

Dużym sukcesem zawodników UKS MDK Gdynia zakończyły się ostatnie w 2014 roku turnieje klasyfikacyjne, tradycyjnie organizowane na gdyńskim Chwarznie. Maja Fanslau, Adrian Ławicki, Dawid Gronczewski i Patryk Trzebiński wywalczyli III kategorie szachowe!

To był wspaniały weekend. Oczywiście jak to w sporcie bywa - dla jednych lepszy, a dla innych nieco "mniej lepszy". W rozgrywkach wystartowała większość członków zaplecza naszej kadry, podopiecznych trenera Tomka Kempińskiego. W grupie C Maja Fanslau wywalczyła samodzielne 3 miejsce w gronie 23 zawodników, i całkiem zasłużenie wypełniła wymagania normy na III kategorię. Wraz z Mają startowali też inni klubowicze - Jędrzej Aleksander i Konrad Włazłowski. W grupie B grało 6-ciu  "naszych" w grupie 22 osobowej. Już w piątej rundzie warunki dla nadania III kategorii spełnił Adrian, który potem nieco "zwolnił", ale i tak zajął ostatecznie drugie miejsce. Do ostatniej rundy sprawa wyższej kategorii była otwarta dla Patryka i Dawida,  obaj poradzili sobie świetnie ze stresem i zdobyli potrzebne punkty, ostatecznie plasując się na 3 i 4 miejscu w turnieju. Dobrze w drugim dniu zaprezentowali się Maciek Pawlak i Jasiu Ząbkiewicz - nie wiadomo, co by było, gdyby grali tak też w sobotę. :) Paweł zapewne liczył na więcej, ale jesteśmy przekonani, że ma wielkie szanse dołączyć do kolegów już w pierwszych turniejach klasyfikacyjnych 2015 roku. Wszystkim serdecznie gratulujemy, i życzymy Góry Wymarzonych Prezentów pod choinką!