Puchar 3 miejsceW zawodach UKS MDK Gdynia wystawił dwie drużyny 4-osobowe. Obie zagrały na miarę oczekiwań, a może nawet lepiej. Drużyna w składzie Bartek, Szymon, Franek i Filip bardzo pewnie zdobyła brązowe medale i piękny puchar. Wyprzedziły ją tylko faworyzowane zespoły Korony i Skoczka. Paradoksalnie największym zagrożeniem wśród pozostałych uczestników okazali się w I rundzie koleżanki i koledzy z drugiej drużyny. Wynik 2,5 : 1,5 po zażartej walce jeszcze raz pokazał jak nieprzewidywalne są spotkania "derbowe". Nasza młodsza drużyna w składzie mieszanym Maja, Ola, Marcin i Olek zajęła też ostatecznie bardzo dobre 5 miejsce.

Trzeba przyznać, że mogliśmy obserwować u naszych zawodników grę dojrzałą i konsekwentną. Widać w partiach stosowanie zasad wpajanych przez trenera Tomka. Jeszcze nie zawsze skutecznie, jeszcze potrafimy zapsuć dużą przewagę, ale przyjemnie było popatrzeć na logiczną realizację planów i ich taktyczne uzasadnienie w wielu pojedynkach

A teraz zarząd klbu stanął przed wyzwaniem - trochę niespodziewanie pojawiła się w klubie nowa potrzeba. Musimy mieć gablotkę na puchary!